BIM W HRA ARCHITEKCI

BIM
W HRA ARCHITEKCI

Nasze doświadczenie w tworzeniu dokumentacji projektowej z zastosowaniem BIM wynosimy bezpośrednio z realizacji dużych projektów biurowych takich jak Varso 1, Varso 2 i Forest dla HB Reavis Poland, D48 dla Penta Investments. Ponadto przy pomocy BIM zrealizowaliśmy kilka osiedli mieszkaniowych, wśród których są między innymi Osiedla Holm House i Mickiewicza dla Skanska Residential Development Poland, Wola 01 dla firmy Budimex Nieruchomości oraz Fama Jeżyce dla firmy Monday Development. Obecnie opracowujemy kolejne projekty, których dokumentacje powstają w oparciu o tą technologię.

NASZE REALIZACJE ZAPROJEKTOWANE
PRZY WSPARCIU TECHNOLOGII BIM

NASZE REALIZACJE ZAPROJEKTOWANE PRZY WSPARCIU TECHNOLOGII BIM

Mając na uwadze korzyści jakie technologia BIM niesie dla Inwestorów i Generalnych Wykonawców podjęliśmy kroki mające na celu dotarcie do momentu, w którym wszystkie projekty opracowywane w naszym biurze będą wykonywane w tej technologii na wszystkich etapach życia projektu. Osiągnięcie tego celu powierzyliśmy zespołowi BIM Managerów, który pod kierownictwem Senior BIM Managera Piotra Medesa  wdraża standardy pracy w technologii BIM. Ma to na celu stale doskonalenie użytkowania tej technologii oraz obsługi narzędzi do  projektowania i koordynacji modelowania. Ponadto działania te pozwalają nam na sprawną komunikację z Inwestorami i spełnianie ich wymagań wobec dokumentacji sporządzanej z zastosowaniem BIM. Nasze zespoły projektowe przechodzą regularne szkolenia gwarantujące spójną, wysoką jakość opracowywanych przez nie dokumentacji i modeli BIM. 

Obserwując rozwój technologii szukamy usprawnień zarówno w tworzeniu i koordynacji projektów, jak i wymianie dokumentacji projektowej. Wykonujemy dokumentacje przy pomocy cyfrowego prototypu budynku sporządzonego w środowisku BIM, między innymi przy użyciu Autodesk Revit. Ponadto eksplorujemy możliwości, które dają koordynacja wielobranżowa przy użyciu Navisworks, automatyzowanie powtarzalnych czynności w środowisku Autodesk Dynamo oraz wymiana informacji przy użyciu dedykowanych platform CDE, takich jak BIM360. Owocuje to sprawnymi wdrożeniami kolejnych narzędzi, które ułatwiają naszą współpracę z Klientami i Projektantami branżowymi.