PGNIG HEADQUARTERS
INVESTOR: PGNiG
LOCATION: Warsaw, Kasprzaka st.
PROJEKT: 2017
First place in the SARP competition for PGNiG headquarters.
Główną ideą projektu było stworzenie zespołu budynków wtopionych w projektowany projektowany park. Ceglane budynki biurowe o zróżnicowanej wysokości otwierają się na zieleń i kierunek południowy tworząc jednocześnie pierzeję ulicy Kasprzaka. Zabudowa wygłusza hałas ulicy stwarzając niepowtarzalną zieloną enklawę, której w istniejącym zespole brakuje. Wielkości brył budynków nawiązują do skali istniejących zabytkowych budowli. Zabudowa obniża się tarasowo w kierunku parku. Ceglane, przemysłowe w wyrazie korpusy budynków o ramowych i okiennych elewacjach połączono szklanymi łącznikami, w których znajdują się otwarte schody i windy. Ze względu na siedzibowy charakter obiektu szczególnie zadbano o sprawną komunikację wewnątrz biurowców, poprzez zaprojektowanie dodatkowych, otwartych schodów umieszczonych w przeszklonych łącznikach – patiach wypełnionych zielenią.
W środkowej części zespołu umieszczono budynek A z większą salą konferencyjną, kantyną, kawiarnią oraz zespołem fitness. Wszystkie te funkcje integrujące pracowników zespołu umieszczono w centralnej części zespołu z doskonałą ekspozycją na Park. Nad całością założenia dominuje „wieża” z nadwieszoną salą konferencyjną na najwyższej kondygnacji oferującej wspaniały widok na warszawskie „City”. Całość założenia cofnięto względem głównego wjazdu do założenia tworząc reprezentacyjny plac.
First place in the competition for the headquarters of PGNiG.
Główną ideą projektu było stworzenie zespołu budynków wtopionych w projektowany projektowany park. Ceglane budynki biurowe o zróżnicowanej wysokości otwierają się na zieleń i kierunek południowy tworząc jednocześnie pierzeję ulicy Kasprzaka. Zabudowa wygłusza hałas ulicy stwarzając niepowtarzalną zieloną enklawę, której w istniejącym zespole brakuje. Wielkości brył budynków nawiązują do skali istniejących zabytkowych budowli. Zabudowa obniża się tarasowo w kierunku parku. Ceglane, przemysłowe w wyrazie korpusy budynków o ramowych i okiennych elewacjach połączono szklanymi łącznikami, w których znajdują się otwarte schody i windy.
