SIEDZIBA PGNIG

INWESTOR: PGNiG
LOKALIZACJA: Warszawa, Kasprzaka
PROJEKT: 2017 

Pierwsze miejsce w konkursie SARP na siedzibę firmy PGNiG.


Główną ideą projektu było stworzenie zespołu budynków wtopionych w projektowany projektowany park. Ceglane budynki biurowe o zróżnicowanej wysokości otwierają się na zieleń i kierunek południowy tworząc jednocześnie pierzeję ulicy Kasprzaka. Zabudowa wygłusza hałas ulicy stwarzając niepowtarzalną zieloną enklawę, której w istniejącym zespole brakuje. Wielkości brył budynków nawiązują do skali istniejących zabytkowych budowli. Zabudowa obniża się tarasowo w kierunku parku. Ceglane, przemysłowe w wyrazie korpusy budynków o ramowych i okiennych elewacjach połączono szklanymi łącznikami, w których znajdują się otwarte schody i windy. Ze względu na siedzibowy charakter obiektu szczególnie zadbano o sprawną komunikację wewnątrz biurowców, poprzez zaprojektowanie dodatkowych, otwartych schodów umieszczonych w przeszklonych łącznikach – patiach wypełnionych zielenią.
W środkowej części zespołu umieszczono budynek A z większą salą konferencyjną, kantyną, kawiarnią oraz zespołem fitness. Wszystkie te funkcje integrujące pracowników zespołu umieszczono w centralnej części zespołu z doskonałą ekspozycją na Park. Nad całością założenia dominuje  „wieża” z nadwieszoną salą konferencyjną na najwyższej kondygnacji oferującej wspaniały widok na warszawskie „City”. Całość założenia cofnięto względem głównego wjazdu do założenia tworząc reprezentacyjny plac.

Pierwsze miejsce w konkursie na siedzibę firmy PGNiG.


Główną ideą projektu było stworzenie zespołu budynków wtopionych w projektowany projektowany park. Ceglane budynki biurowe o zróżnicowanej wysokości otwierają się na zieleń i kierunek południowy tworząc jednocześnie pierzeję ulicy Kasprzaka. Zabudowa wygłusza hałas ulicy stwarzając niepowtarzalną zieloną enklawę, której w istniejącym zespole brakuje. Wielkości brył budynków nawiązują do skali istniejących zabytkowych budowli. Zabudowa obniża się tarasowo w kierunku parku. Ceglane, przemysłowe w wyrazie korpusy budynków o ramowych i okiennych elewacjach połączono szklanymi łącznikami, w których znajdują się otwarte schody i windy.