OSIEDLE
RIVIERA PARK

INWESTOR: Marvipol
LOKALIZACJA: Warszawa, Płochocińska
PROJEKT: 2017
REALIZACJA : 2018
POWIERZCHNIA PU: 48 000 m² 

Forma zespołu, która jest częściowo typową obwiednią urbanistyczną kwartału, została ukształtowana aby rozbić długie elewacje i podzielić obiekt na pojedyncze bryły. Rozczłonkowanie brył zostało podkreślone zróżnicowanym sposobem pomalowania obiektów podkreślając ich tektonikę. Aby podkreślić włoski charakter inwestycji okna zostały zamknięte w ramach o zróżnicowanej kolorystyce i podkreślone horyzontalnym boniowaniem. Partery budynków zostały kolorystycznie wyróżnione aby uzyskać efekt lekkości bryły. Na budynkach został wykorzystany tynk o zróżnicowanej ziarnistości co ma również optycznie rozbić bryły obiektów.
Lokale mieszkalne zaprojektowano o zróżnicowanej powierzchni i układach kładąc nacisk na wyraźne wydzielenie strefy dziennej i nocnej. Wszystkie lokale posiadają balkon lub loggie lub ogródki lokatorskie na poziomie parteru.
Przestrzenie między bryłami charakteryzują się bogatym i nowoczesnym urządzeniem wydzielonej części rekreacyjnej oraz zieleni w obrębie założenia . Na dziedzińcach założenia zaprojektowano alejki prowadzące do klatek schodowych, elementy małej architektury, zieleń niską i drzewa.

Forma zespołu, która jest częściowo typową obwiednią urbanistyczną kwartału, została ukształtowana aby rozbić długie elewacje i podzielić obiekt na pojedyncze bryły. Rozczłonkowanie brył zostało podkreślone zróżnicowanym sposobem pomalowania obiektów podkreślając ich tektonikę.

Riviera PArk widok z lotu ptaka

Aby podkreślić włoski charakter inwestycji okna zostały zamknięte w ramach o zróżnicowanej kolorystyce i podkreślone horyzontalnym boniowaniem. Partery budynków zostały kolorystycznie wyróżnione aby uzyskać efekt lekkości bryły. Na budynkach został wykorzystany tynk o zróżnicowanej ziarnistości co ma również optycznie rozbić bryły obiektów.
Lokale mieszkalne zaprojektowano o zróżnicowanej powierzchni i układach kładąc nacisk na wyraźne wydzielenie strefy dziennej i nocnej. 

Riviera Park widok narożnej dominanty
Riviera Park widok narożnika
Riviera Park widok punktowca
Riviera Park widok budynków
Riviera Park widok klatki schodowej
Riviera Park identyfikacja graficzna